KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916511
nr 1291 6511
Auguste Renoir
(1841-1919), Frankrike
Etsning, Chapeau epinglé. Signerad i plåten. Motivet: 11,5x8 cm
Auguste Renoir, fransk målare och skulptör född 1841, död 1919 .
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 25 november 2019
kl 20:40:18
25/11 18:52:33
Auguste Renoir
Läs mer om Auguste Renoir